Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

+30 6907651080

Πέμπτη 28/03/2024

Συνέχισε το σερί επιτυχιών η ΑΠΕ Λαγκαδά

Συνέχισε το σερί επιτυχιών η ΑΠΕ Λαγκαδά.
Η ομάδα του Θούλη Γιαμουρίδη νίκησε 1-0 τον τοπικό Απόλλωνα Πολλά παράπονα οι γηπεδούχοι

Με γκολ του Ντούγκα στο 39ο λεπτό, ο Λαγκαδάς πανηγύρισε την πέμπτη διαδοχική του νίκη (1-0 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς), στην κυριακάτικη (3/4) αναμέτρηση για την 29η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον μετέπειτα σκόρερ στο 23ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν απειλήσει στο 8’ με τον Τσουκάνη (απέκρουσε ο Καλογεράκης).

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τους χειρότερους οιωνούς για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, αφού ο Μουχάλης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, προτού ο Κρυστάλλης χάσει κλασική ευκαιρία στο 74’ για να διπλασιάσει το προβάδισμα της ομάδας του Θούλη Γιαμουρίδη.

Ο Λαγκαδάς άγγιξε το 0-2 στο 77’, όταν ο Πολίτης έστησε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, όμως ο Βασιλειάδης κατέγραψε ακόμα μία απόκρουση, ενώ αναλόγως έπραξε σε δύο ακόμα περιπτώσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο (σε τετ α τετ με Ντούγκα και Τσερκέζη).

Ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο οποίος έχει έντονα παράπονα από τη διαιτησία, όπως και οι περισσότερες ομάδες που αντιμετώπισε πρόσφατα η ομάδα του Γιαμουρίδη, βρίσκεται πλέον στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη και, κατά συνέπεια, θα πρέπει να αντιδράσει άμεσα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γιάννης Πολλαετίδης): Βασιλειάδης, Μουχάλης, Γεωργίου, Νταμαρλής, Μωυσίδης, Γιαξής, Μήτσικας (65’ Μωυσιάδης), Τσουκάνης, Κανούλας, Βιλανάκης (46’ Πάλλα), Ζανέττου (80’ Αγτζίδης).

ΛΑΓΚΑΔΑΣ (Θούλης Γιαμουρίδης): Καλογεράκης, Λεμονής, Ντόσης (9’ Ξανθόπουλος), Αθανασίου, Καραμανλής, Σακαλής, Ντούγκα, Παναγιωτούδης, Κρυστάλλης (83’ Τσερκέζης), Καρασταύρου (66’ Βεϊδαμενίδης), Πολίτης.