Connect with us

Ειδήσεις Λαγκαδάς

Ορισμός Αντιδημάρχων της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής Λαγκαδά

Published

on

Ο Δήμαρχος Δήμου Λαγκαδά Νομού Θεσσαλονίκης Έχοντας υπόψη: 1. Τις διατάξεις του άρθρου 74 παρ. 1 του Ν. 3852/2010 «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης – Πρόγραμμα Καλλικράτης»

(87Α’), όπως αντικαταστάθηκε από το άρθρο 76 του N. 4555/18 (133 Α’) και αντικαταστάθηκε εκ νέου από την παρ. 1 του άρθρου 2 του Ν. 4623/19 (134 Α’), σύμφωνα με τις οποίες η Οικονομική Επιτροπή και η Επιτροπή Ποιότητας Ζωής αποτελούνται από τον Δήμαρχο ή τον οριζόμενο από αυτόν Αντιδήμαρχο,

2. Την υπ’ αρ. 147/01-09-2019 (ΑΔΑ: 6Μ61ΩΛΛ-ΡΛΑ) απόφαση της 30ης συνεδρίασης
του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Λαγκαδά περί εκλογής των τακτικών και
αναπληρωματικών μελών της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Λαγκαδά για τη
θητεία από 01-09-2019 έως την 31-10-2021,

3. Την υπ’ αρ. 146/01-09-2019 (ΑΔΑ: 7ΜΓ1ΩΛΛ-ΑΜΑ) απόφαση της 30ης συνεδρίασης
του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Λαγκαδά περί εκλογής των τακτικών και
αναπληρωματικών μελών της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Λαγκαδά για τη
θητεία από 01-09-2019 έως την 31-10-2021,

4. Την υπ’ αρ. 520/17042/09.04.2021 (ΑΔΑ: ΨΑΩΞΩΛΛ-ΣΩ3) απόφαση Δημάρχου
Λαγκαδά περί ορισμού νέων Αντιδημάρχων, μεταβίβασης αρμοδιοτήτων και
εξουσιοδότησης υπογραφών,

5. Την υπ’ αρ. 90/59849/21-8-2019 (ΑΔΑ : ΨΞ23465ΧΘ7-Ι08) εγκύκλιο του Υπουργού
Εσωτερικών περί διαδικασίας συγκρότησης και εκλογής των μελών της Οικονομικής
Επιτροπής και της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής,

6. Τις παρούσες υπηρεσιακές ανάγκες του Δήμου Λαγκαδά,

ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ
Ορίζει ως Μέλη της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Λαγκαδά τους
κατωτέρω Αντιδημάρχους, ως εξής:
1.Τον Αντιδήμαρχο, κ. Αϊβαζίδη Χαράλαμπο του Αναστασίου ως τακτικό μέλος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής για θητεία από 12.04.2021 και έως την 31.10.2021,
εντός της τρέχουσας δημοτικής περιόδου,
2.Τον Αντιδήμαρχο, κ. Αϊβατζίδη Παντελή του Βασιλείου ως τακτικό μέλος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής για θητεία από 12.04.2021 και έως την 31.10.2021,
εντός της τρέχουσας δημοτικής περιόδου,
3.Τον Αντιδήμαρχο, κ. Μπρατάνη Αστέριο του Ιωάννη ως αναπληρωματικό μέλος
των ανωτέρω τακτικών μελών της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής για θητεία από
12.04.2021 και έως την 31.10.2021, εντός της τρέχουσας δημοτικής περιόδου,

Continue Reading

Συνεργασίες

Διαπιστευμένο Μέλος στο