Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

Άνετη επικράτηση της ΑΠΕ Λαγκαδά επι του Απόλλων Ζαγκλιβερίου

ape lagkada

Μετά το διπλό επί της Κριθιάς, η ομάδα μας επικράτησε και του Απόλλων Ζαγκλιβερίου αυτή την φορά με 3-0 (2-0 ημίχρονο).

Στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από σέντρα που βγήκε στην περιοχή του Ζαγκλιβερίου και ύστερα από αναμπουμπούλα η μπάλα στρώθηκε στον Μαμουλίδη που με δυνατό συρτό σουτ εκτός περιοχής είδε την μπάλα να καταλήγει στην γωνία του τέρματος ανοίγοντας το σκορ και γράφοντας το 1-0.
20 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης πανομοιότυπη φάση με το πρώτο γκολ αλλά με τελικό αποδεκτή τον Κουρουκελέση που με μια φωτοβολίδα είδε την μπάλα να καταλήγει στο παραθυράκι της εστίας γράφοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Διαστάσεις θριάμβου έδωσε ο Γκούντας όταν στο 93ο λεπτό μετά από όμορφη ενέργεια μέσα στην περιοχή και διαγώνιο δυνατό σουτ έγραψε το 3-0. Αμέσως μετά ακολούθησε και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τα παιδιά του Ζαγκλιβερίου που μας τίμησαν με την παρουσία τους, να ευχηθούμε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα όπως επίσης και τον φίλαθλο κόσμο του Λαγκαδά που για ακόμα μια φορά έδωσε βροντερό παρών.

– Σημαντική σημείωση σχετικά με την βαθμολογία:
Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων ομάδων καλύτερη θέση στο βαθμολογικό πίνακα καταλαμβάνει η ομάδα που έχει καλύτερο συντελεστή στους μεταξύ τους αγώνες (άρθρο 20 του Κ.Α.Π.). Κάτι τέτοιο δεν παρουσιάζεται αυτόματα (ηλεκτρονικά) στην άνω βαθμολογία. Θα υπάρξει σημείωση με το τέλος του πρωταθλήματος.