Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

ΑΠΕ Λαγκαδά καταιγιστική με 4 στα 4 με τεσσάρα

Καταιγιστική ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι η ομάδα μας επικρατώντας αυτή την φορά επί του Προφήτη με 4-0 (3-0 ημίχρονο).

Ιδανικά ξεκίνησε το παιχνίδι όταν στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τσακάλης βρήκε με μακρινή κάθετη πάσα τον Μαμουλίδη και τον έφερε σε θέση τετ-α-τετ, που με δυνατό σουτ ευστόχησε κάνοντας το 1-0.

Στο 25’ λεπτό της αναμέτρησης η ομάδα μας κέρδισε κόρνερ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μαμουλίδης βρήκε τον Τσακάλη, που με γυριστή κεφάλια με την σειρά του βρήκε τον Καφανταρίδη ο οποίος με κοντινή κεφάλια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.
Το σκηνικό του πρώτου τέρματος επαναλήφθηκε και στο τρίτο γκολ της ομάδας μας όταν στο 29ο λεπτό, ο Νταντινίδης αυτή την φορά, με ωραία πάσα βρήκε ξανά τον Μαμουλίδη, που από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα ξανά στα δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 65ο λεπτό ο Σέρτης. Ο πρώτος σκόρερ της ομάδας μας, υποδέχτηκε την πολύ όμορφη σέντρα του Μητάκου και με ωραίο πλασέ έγραψε το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την ομάδα του Προφήτη που μας τίμησε με την παρουσία της και ιδιαίτερα τον φίλαθλο κόσμο της ομάδας μας, που για ακόμα μια φορά παρά το κρύο και την βροχή ήταν εκεί.