Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Παρασκευή 26/04/2024

ΑΠΕ Λαγκαδά: Ποδαρικό με διπλό επί του Ελλήσποντου Κριθιάς

Η ομάδα μας μετά την χειμερινή διακοπή και σε συνδυασμό με την μεταγραφική ενίσχυση που προήλθε επικράτησε με 1-2 (1-0 ημίχρονο) επι του Ελλήσποντου Κριθιάς κάνοντας μεγάλη ανατροπή και επιστρέφοντας στις θέσεις ανόδου.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα μας να χάνει 2 σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, πρώτα με κεφάλια του Τσακάλη, και έπειτα με κοντινό σουτ του Μαμουλίδη να καταλήγουν ελάχιστα αουτ.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, σέντρα βγήκε από τα δεξιά η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στον Χατζηλασκαράκη που με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαμαρά γράφοντας το 1-0. Σκορ που έστειλε και τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας άλλαξε πρόσωπο, για αρχή στο 58ο λεπτό, ο Μουρατίδης εκτέλεσε άψογα το φάουλ απευθείας και είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα γράφοντας το 1-1 και να βάζει φωτιά στην κερκίδα.
2 λεπτά αργότερα μεγάλη ευκαιρία χάθηκε, όταν η συρτή σέντρα του Νταντινίδη, βρήκε άψογα τον Μουρατίδη που από πλεονεκτική θέση πλάσαρε ελάχιστα αουτ.

Οτι δεν έγινε στην προηγούμενη φάση, έγινε στην ακριβώς επόμενη όταν στο 63ο λεπτό, ο Παπαναστασίου εκτέλεσε άψογα το φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκούντας βρέθηκε στο σωστό σημείο και με καταπληκτική πάσα στο ύψος του πέναλτι βρέθηκε ο Δανάς που με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-2 και ολοκληρώνοντας την μεγάλη ανατροπή!

Στα επόμενα λεπτά της αναμέτρησης, χάθηκαν σωρεία ευκαιριών, με τον Γκούντα, και τον Μαμουλίδη να μη μπορούν να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στον αγώνα.

Στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης ο Καφανταρίδης ύστερα από δυνατό φάουλ που έκανε, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Ήταν και η τελευταία φάση του αγώνα καθώς το σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 1-2.

Ευχαριστούμε πολύ τα παιδιά της Κριθιάς, για την φιλοξενία και ευχόμαστε καλή συνέχεια με υγεία!

Όπως και όλο τον φίλαθλο κόσμο του Λαγκαδά, που για ακόμα μια φορά έδωσε δυναμικό παρών, όπως κάνει μέχρι τώρα άλλωστε.