Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

ΑΠΕ Λαγκαδά πρώτη απώλεια βαθμών με τον ΠΑΣ Λευκοχωρίου

Στην 6η αγωνιστική φτάσαμε ώστε να αφήσει η ομάδα μας τους πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 (1-0 ημίχρονο) με τον ΠΑΣ Λευκοχωρίου.

Καλύτερη σε όλο το πρώτο ημίχρονο ήταν η ομάδα μας σπαταλώντας αρκετές ευκαιρίες, σουτ από πλεονεκτική θέση του Νταντινίδη στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης απομάκρυνε ο Καραντασιάδης, μακρινά σουτ του Σέρτη, κεφαλιά του Τσακάλη όπως και δυνατό σουτ του Γκούντα είχαν την ίδια κατάληξη.

Ότι δε καταφέραμε σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο ήρθε στο 45ο λεπτό όταν ο Δανάς υποδέχτηκε την μπάλα έξω από την περιοχή, και με δυνατό χαμηλό σουτ είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

2 λεπτά μετά, πέναλτι κέρδισε η ομάδας με τον Μουρατίδη, (ο οποίος το κέρδισε και όλας) να αναλαμβάνει την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα αουτ και μαζί και τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα μας να σπαταλάει κάποιες ευκαιρίες ξανά ώσπου στο 59ο λεπτό δέχτηκε ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς όταν ο Γαβριηλίδης με δυνατό γυριστό σουτ εκτός περιοχής, είδε την μπάλα να χτυπάει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και ύστερα να καταλήγει στα δίχτυα κάνοντας έτσι το 1-1.

Η ομάδας μας πήρε μέτρα, δημιούργησε, μη μπορώντας όμως να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με αποκορύφωμα την προβολή του Πεταλωτή που πέρασε ελάχιστα αουτ.

Ενώ από πλευράς Λευκοχωρίου χάθηκε μεγάλη ευκαιρία στο τέλος της αναμέτρησης, με τον Σαμαρά να λέει όχι σε τετ-α-τετ.

Να ευχαριστήσουμε τα παιδιά του Λευκοχωρίου που μας τίμησαν με την παρουσία τους, οπως επίσης και τον φίλαθλο κόσμο του Λαγκαδά, που για ακόμα μια φορά έδωσε βροντερό παρών.