Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

ΑΠΕ Λαγκαδά: Πρώτη ήττα και υποχώρηση από την κορυφή

Φτάσαμε την 7η αγωνιστική, για να γνωρίσει η ομάδα μας την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα από την Γερακαρού με 3-1 (1-1 ημίχρονο), και για πρώτη φορά να υποχωρήσει στην 3η θέση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο καθώς η ομάδα μας στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, άνοιξε το σκορ όταν η μπάλα με όμορφη συνεργασία έφτασε στον Νταντινίδη που με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.
Στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης πέναλτι κέρδισε η ομάδα της Γερακαρούς, ο Μακρίδης ανέλαβε την εκτέλεση ευστοχώντας γράφοντας το 1-1. Σκορ που έστειλε τις δυο ομάδες στην ανάπαυλα.
Το ματς χαρακτηρίστηκε από τα νεύρα και τις δυνατές μονομαχίες, όπως στο 70ο λεπτό που ο Μαμουλίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, και επιχειρώντας να σουτάρει, γκρεμίστηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή Κ. Λάμπρου, να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι, όπως το ίδιο έκανε και σε πανομοιότυπη φάση λίγα λεπτά αργότερα…
Στο 89’ λεπτό η ομάδα της Γερακαρού βρήκε το γκολ με τον Παπαγερίδη όταν με σουτ κατάφερε να νικήσει τον Σαμαρά, ενώ 2 λεπτά αργότερα διεύρυνε το προβάδισμα της με τον Χατζηγεωργίου διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.
Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την Γερακαρού και να ευχηθούμε σε όλο τον κόσμο, ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!