Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

Η ΑΠΕ Λαγκαδά έκανε το 5/5 επι της Μαδύτου

Επαγγελματική νίκη με 0-1 (0-1 ημίχρονο) για την ομάδα μας απέναντι στον Ελλήσποντο Μαδύτου.
Σωρεία χαμένων ευκαιριών για την ομάδα μας στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τον Τριανταφυλλίδη (δις) και τον Τσακάλη, να μη μπορούν να ευστοχήσουν από πλεονεκτική θέση.

Από μοιραίος έγινε ήρωας, όταν μετά από σέντρα του Μητάκου και λάθος της άμυνας της Μαδύτου, η μπάλα έφτασε στον Τριανταφυλλίδη, που με ωραίο δυνατό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ φτάνοντας τα 3 προσωπικά τέρματα την φετινή σεζόν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα διαχειρίστηκε το αποτέλεσμα κατά κύριο λόγο έχοντας παρόλα αυτά πάλι τις στιγμές της ώστε να διευρύνει τον δείκτη του σκορ με τους Μαμουλίδη, Νταντινίδη, και έναν κεραυνό εκτός περιοχής του Πατμανίδη που είδε την μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι.

Ευχαριστούμε πολύ την ομάδα της Μαδύτου για την άψογη φιλοξενία, όπως και τον φίλαθλο κόσμο που παρευρέθηκε στο γήπεδο.