Edit Content

Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Τετάρτη 29/05/2024

Οι διακριθέντες του Δήμου Λαγκαδά 2014 και 2015

Γιορτή αθλητισμού στο Δήμο Λαγκαδά οι διακριθέντες αθλητές και αθλητικοί σύλλογοι του Δήμου Λαγκαδά για τα έτη 2014 και 2015.
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Α.Π.Ε. Λαγκαδά ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Πρωταθλήτρια ομάδα στην Α΄1 κατηγορία ανδρών της Ε.Π.Σ.Μ. την περίοδο 2014-2015 και άνοδος στην Γ΄ εθνική κατηγορία της Ε.Π.Ο.
Ιάσων Αυγής ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Πρωταθλήτρια ομάδα του ομίλου στην Α΄ κατηγορία ανδρών της Ε.Π.Σ.Μ. την περίοδο 2013-2014 και άνοδος στην Α΄1 κατηγορία
Α.Ε. Πολυδενδρίου – ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Δευτεραθλήτρια ομάδα ομίλου στην Α΄ κατηγορία ανδρών της Ε.Π.Σ.Μ. την περίοδο 2013-2014 και άνοδος στην Α΄1 κατηγορία
Αστέρας Ανάληψης – ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Πρωταθλήτρια ομάδα ομίλου στην Β΄ κατηγορία ανδρών της Ε.Π.Σ.Μ. την περίοδο 2014-2015 και άνοδος στην Α΄ κατηγορία
Δόξα Ασσήρου – ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Δευτεραθλήτρια ομάδα ομίλου στην Β΄ κατηγορία ανδρών της Ε.Π.Σ.Μ. την περίοδο 2014-2015 και άνοδος στην Α΄ κατηγορία
Απόλλων Ζαγκλιβερίου – ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Πρωταθλήτρια ομάδα ομίλου στην Γ΄ κατηγορία ανδρών της Ε.Π.Σ.Μ. την περίοδο 2014-2015 και άνοδος στην Β΄ κατηγορία

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Α.Μ.Σ.Κ. Λαγυνών ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Δευτεραθλήτρια ομάδα ομίλου στην Γ΄2 κατηγορία ανδρών της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. την περίοδο 2014 – 2015 και άνοδος στην Γ΄1 κατηγορία

ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
Γ.Σ. Λαγκαδά
ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ80μ Παγκορασίδων ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
5η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα παγκορασίδων Α – 4Χ80μ 2015 με τις Χαριτίδη Ινώ, Μπουλουκά Ευαγγελία, Βάγιου Παναγιώτα, Παπαδοπούλου Πασχαλίνα
7η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα παγκορασίδων Α – 4Χ80μ 2014 με τις Μπουλουκά Ευαγγελία, Βάγιου Παναγιώτα, Παρασκευούδη Κωνσταντίνα, Παπαδοπούλου Πασχαλίνα
Παπαδοπούλου Πασχαλίνα (Λιάνα)
Αθλήτρια του Γ.Σ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
4η θέση βαλκανικό πρωτάθλημα κορασίδων – 100μ εμπόδια 2015
1η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων – 100μ εμπόδια 2015
1η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα παγκορασίδων Α – 300μ εμπόδια 2014
Παπαδόπουλος Γεώργιος
Αθλητής του Γ.Σ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
1η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων Α – 300μ εμπόδια 2014
7η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων – 400μ εμπόδια 2015
Καλαϊτζή Ελένη – Φιλαρέτη
Αθλήτρια του Γ.Σ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
2η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών – μήκος 2015
3η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών – μήκος 2014
Μαυριδόπουλος Ευστάθιος
Αθλητής του Γ.Σ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
2η θέση πανελλήνιο ανωμάλου δρόμου 8.000μ νέων ανδρών 2015
2η θέση πανελλήνιο ανωμάλου δρόμου 8.000μ νέων ανδρών 2014
6η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών – 5000μ 2015
9η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών – 5000μ 2015
Σιδηροπούλου Μαντώ
Αθλήτρια του Γ.Σ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
3η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών – γυναικών – σφαίρα 2015
3η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων -νεανίδων – σφαίρα 2015
3η θέση πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα λυκείων – σφαίρα 2014
Νιζαράντζε Ανατολή
Αθλήτρια του ΔΙΑΣ ΣΟΧΟΥ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
4η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών – 3000m ST 2015
9η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών – 3000m ST 2014
Λιάτσκος Κωνσταντίνος
Αθλήτρια του ΔΙΑΣ ΣΟΧΟΥ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
4η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων – 3000m ST 2014
8η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών – 3000m ST 2014
Τίσενκο Ντάρια
Αθλήτρια του Γ.Σ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
4η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών – 400μ εμπόδια 2014
Βάγιου Παναγιώτα
Αθλήτρια του Γ.Σ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΙΒΟΣ
4η θέση πανελλήνιο πρωτάθλημα παγκορασίδων Α – ύψος 2014
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
Πέτρου Ιωάννης
(Αθλητής του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Θεσσαλονίκης)
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
3η θέση στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχου – ελαφρών βαρών στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κωπηλασίας U23 του 2015
6η θέση στον τελικό του διπλού σκιφ του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος κωπηλασίας εφήβων του 2014
ΠΑΛΗ
Τσεκερίδης Δημήτρης
(Αθλητής του Α.Σ. ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης)
ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ
3η θέση στα 84 κιλά της ελληνορωμαϊκής πάλης στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων του 2014
1η θέση στα 85 κιλά της ελληνορωμαϊκής πάλης, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών του 2015

Μιξάκης Βασίλης
(Αθλητής του Α.Σ. ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης)
ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ
1η θέση στην κατηγορία των 71 κιλά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών του 2015
ΞΙΦΑΣΚΙΑ
Καρακόλης Κοσμάς (Αθλητής του Π.Γ.Σ.)
ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΞΙΦΟΥΣ
ΣΚΑΚΙ
Πέικος Ραφαήλ (Αθλητής του Σκακιστικού Ομίλου Λαγυνών)

TAE KWON DO (WTF)
Μωυσίδου Μαρία
(Αθλήτρια του Α.Σ. Μαχητές Hwarang)
ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ (WTF)
3η θέση, Διεθνές ανοιχτό τουρνουά TAE KWON DO, Σουηδία, 2014
1η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα TAE KWON DO Νεανίδων U20, Χαλκίδα, 2014
3η θέση στην κατηγορία των -59 κιλών στο 10ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα TAE KWON DO WTF Νεανίδων U20, Ταϊβάν, 2014

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
Σκοπευτικός Όμιλος Μακεδονία (ΟΜΑΔΙΚΟ) ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
Σκοπευτικός Όμιλος Μακεδονία
ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
Δάμπας Αχιλλέας
Καλούμενος Εμμανουήλ
Χατζητσακίρογλου Ιωάννης
Χασίδης Κυριάκος
Κεφαλίδου Άρτεμις
Αραμπατζής Ανέστης
ΠΕΤΟΦΑΙΡΙΣΗ
Α.Σ.Κ. ΛΑΓΚΑΔΑΣ
ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Πρωταθλήτρια ομάδα ομίλου της Β΄ Εθνικής γυναικών της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. την περίοδο 2013 – 2014 και άνοδος σε Α΄2 Εθνική κατηγορία γυναικών της Ε.Ο.ΠΕ.
3η θέση final 4 κορασίδων της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. την περίοδο 2013-2014
4η θέση final 4 κορασίδων της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. την περίοδο 2014-2015
Σιδηρά Κυριακή
(ΑΘΛΗΤΡΙΑ του Α.Σ.Κ. ΛΑΓΚΑΔΑΣ)
ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
3η θέση Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης του 2014 με την σχολική ομάδα του Ελληνικού Κολλεγίου Θεσσαλονίκης
Κλέπκου Μαρία
(Αθλήτρια του Α.Σ.Κ. ΛΑΓΚΑΔΑΣ)
ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
5η θέση παγκόσμιο beach volley U17 του 2014
1η θέση πανελλήνιο beach volley U19 του 2015
1η θέση πανελλήνιο beach volley U17 του 2015
1η θέση πανελλήνιο beach volley U17 του 2014
FREE RUNNING
Κυρσανίδης Δημήτρης

ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ
Α.Σ. Γου Σου Κουάν ΜΥΓΔΟΝΙΑ
ΣΜΙΑΡΗΣ ΘΩΜΑΣ
ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Τσαλίμης Σωκράτης
Τσαλίμη Παναγιώτα
Μελισσαργά Ελένη
Μιχαηλίδου Στέλλα
Ψυλλάκης Παναγιώτης
Ρωσίδου Αναστασία-Μαριάνα
Αξιώτης Θεόδωρος
Αξιώτης Νίκος
Α.Σ. Καράτε ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΡΟΥΣΤΑΛΟΥΔΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΚΑΡΑΤΕ
Νανάτσιου Σοφία
Χαραλαμπίδης Γεώργιος
Παλιγιάννης Κυριάκος
Κρίκης Χρήστος
Χολίδου Αφροδίτη
Κατσαφυλούδης Στέργιος
Βαϊρλής Αναστάσιος
Kρουσταλούδη Αγγελική
Α.Σ. ΜΑΚΕΔΩΝ ΛΑΓΥΝΩΝ
ΓΚΑΖΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
TAE KWON DO ITF
Βαρβαλιού Ειρήνη-Κρυσταλλία
Βαρβαλιού Στυλιανή
Καριοφυλλίδου Χριστίνα
Κατινιού Αλεξάνδρα
Α.Σ. ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
KICK BOXING
Ευσταθίου Τριαντάφυλλος
Ευσταθίου Στέφανος
Αθανασιάδου Κατερίνα
Α.Σ. ΟΡΙΖΩΝ Λαγκαδά ΠYΡΓΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
KUNG FU
Μάτης Παναγιώτης
Καραμπατζάκης Θεοχάρης
Μπαράκος Ορέστης
Σαριανίδου Κλαρίτα
Παυλίδου Ευαγγελία
Ξημητρούδης Χαράλαμπος
Α.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΛΑΓΥΝΩΝ
ΤΕΡΣΕΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
TAE KWON DO ITF
Καραβεζίρη Βάγια
Καλκίτσα Ελισσάβετ
Νετκίδου Μαρία
Νετκίδης Κων/νος
Χούφτας Νικόλαος

Κοινοποίηση:

Facebook
Twitter
Email
Εκτύπωση
Live Lagadas

Σχετικά Αρθρα

Λαγκαδάς: Ο Γιάννης Καραγιαννίδης Αναλαμβάνει Αντιπρόεδρος στην Αγροδιατροφική Σύμπραξη Κεντρικής Μακεδονίας

Ο δημοτικός σύμβουλος Λαγκαδά, Γιάννης Καραγιαννίδης, αναλαμβάνει νέα καθήκοντα ως αντιπρόεδρος της Διαχειριστικής Επιτροπής της Αγροδιατροφικής Σύμπραξης Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας (ΑΣΠΚΜ). Η εκλογή του έγινε