Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

Με το δεξί η ΑΠΕ Λαγκαδά κερδίζοντας με 5-0 την Νέα Πολιτεία Ευόσμου

Με το δεξί μπήκε η ομάδα μας, στις επίσημες υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα της Γ’ Ε.Π.Σ.Μ. κερδίζοντας με 5-0 (3-0 ημίχρονο) την Νέα Πολιτεία Ευόσμου.

Ιδανικά ξεκίνησε ο αγώνας καθώς καθώς η ομάδα μας ευτύχησε να προηγηθεί στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν μετά από ωραία πάσα του Σέρτη, η μπάλα έφτασε στον Μουρατίδη, που από κοντά πλάσαρε εύστοχα γράφοντας το 1-0.
Το 2-0 προήλθε όταν στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, δημιουργός και σκόρερ του πρώτου τέρματος εναλλάχθηκαν, φοβερή διαγώνια πάσα του Μουρατίδη, βρήκε τον Σέρτη που με μονοκόμματο δυνατό πλάσει χρίστηκε με την σειρά του σκόρερ.
Το τρίτο τέρμα της ομάδας στο 40ο λεπτό προήλθε όταν ο Μητάκος, από ωραία πάσα του Νταντινίδη βρέθηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή, σημαδεύοντας στην σωστή γωνία , γράφοντας και αυτός με την σειρά του το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.
Ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μουρατίδης, λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα τέρματα του όταν είδε την μπάλα μετά από κοντινό πλασέ να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. Στέλνοντας τις ομάδες στα αποδυτήρια με το 3-0
Από εκεί που σταμάτησε ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο 52ο λεπτό, ο Μητάκος βρήκε με εξαιρετική σέντρα τον Σέρτη που διπλασίασε τα τέρματα του ύστερα από κοντινή κεφαλία.
Λίγα λεπτά αργότερα δυνατή κεφάλια του Τσακάλη, σταμάτησε πάλι στο δοκάρι.
Και εκεί που οι ρυθμοί έδειχναν οτι είχαν πέσει, βρέθηκε ο Γκούντας στο 88ο λεπτό, όταν με ατομική ενέργεια διέσχισε όλο το γήπεδο, πάσαρε στον Τριανταφυλλίδη, που εξαπόλυσε εναν κεραυνό εκτός περιοχής διαμορφώνοντας το τελικό 5-0!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλο το φίλαθλο κοινό που μας τίμησε με την παρουσία του, όπως και τα παιδιά του Ευόσμου, και να ευχηθούμε καλή χρόνια με υγεία!
Α.Π.Ε.Λ. (Αργυρόπουλος Θ.) : Σαμαράς, Γκούντας, Καφανταρίδης (64’ Λαζαρίδης), Τσακάλης, Μητάκος (55’ Κογκαλίδης), Κουρουκελέσης, Νταντινίδης (55’ Τριανταφυλλίδης), Γούσιος, Μουρατίδης (55’ Μαμουλίδης), Δανάς, Σέρτης (73’ Τζουμάκας)