Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

Σαρωτική Απέ Λαγκαδά με πεντάρα

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της, καθώς επικράτησε με 0-5 (0-3 ημίχρονο) μέσα στην έδρα της Δάφνης Ευαγγελισμού.

Ο χορός των τερμάτων άνοιξε στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν σε μια όμορφη φάση όπου ο Παναστασίου βρήκε με 40αρα διαγώνια μπάλα τον Ανδρεάδη, ο οποίος με όμορφο γύρισμα μέσα στην περιοχή βρήκε τον Μουρατίδη που από κοντά πλάσαρε κάνοντας το 0-1.

Στο 19ο λεπτό μεγάλη μπαλιά του Γκούντα, από την μια περιοχή στην άλλη, έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Ανδρεάδη όπου δεν δυσκολεύτηκε να ευστοχήσει κάνοντας το 0-2.

Το ημίχρονο έκλεισε όταν στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κουρουκελέσης, εκμεταλλεύτηκε την λάθος απόκρουση του τερματοφύλακα της Δάφνης και χωρίς δυσκολία έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-3.

Στο 50ο λεπτό ο Νετκίδης με μια εξαιρετική κούρσα πάτησε στην περιοχή και το γύρισμα του βρήκε τον Ανδρεάδη που με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του και έγραψε το 0-4.

Σειρά του Κουρουκελέση να διπλασιάσει τα τέρματα του, όταν στο 65ο λεπτό υποδέχτηκε την εξαιρετική ασίστ με το εξωτερικό του Ανδρεάδη, βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και ευστόχησε κάνοντας το 0-5.

Στο 78ο λεπτό η ομάδα της Δάφνης, αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.