Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

Σαρωτική νίκη της ΑΠΕ Λαγκαδά επί της Νέας Πολιτείας

Εύκολη επικράτηση της ΑΠΕ Λαγκαδά επί της Νέας Πολιτείας σήμερα με 0-7 (0-3 ημίχρονο)

Πέναλτι και αποβολή (για διαμαρτυρία) κέρδισε η ομάδα μας στο 17ο λεπτό, ο Νετκιδης κέρδισε την παράβαση, την εκτέλεση ανέλαβε ο Ανδρεαδης που άνοιξε λογαριασμό στο ντεμπούτο του γράφοντας το 0-1.

Στο 30ο λεπτό σέντρα του Παπαναστασίου στο δεύτερο δοκάρι μονοκόμματο σουτ του Ανδρεάδη, 0-2.

Στο 43ο λεπτό ο Νετκίδης έκανε διαγώνια σέντρα, ο Παπαδόπουλος από κοντά με προβολή το 0-3.

54ο λεπτό κεφάλια πάρε βάλε του Δανά, ο Μουρατίδης με δυνατό σουτ έκανε το 0-4.

Στο 62ο λεπτό πανέμορφη σέντρα του Νταντινίδη στο δεύτερο δοκάρι, ο Ανδρεάδης στην σωστή θέση, από κοντά έγραψε το 0-5 ολοκληρώνοντας έτσι το χατ – τρικ.

Στο 70ο λεπτό η ομάδα του Ευόσμου έμεινε με 9 παίκτες όταν δέχτηκε διπλή αποβολή, πάλι για διαμαρτυρία προς τον διαιτητή.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε στο 72ο λεπτό όταν πάλι ο Νταντινίδης βρήκε τον Κυρατζιάκο που έκανε το 0-6.

Ενώ το τελικό 0-7 διαμόρφωσε ο Γκούντας όταν μετά από όμορφη σέντρα του Κυρατζιάκου στο 78ο λεπτό και δυνατό σουτ έγραψε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.