Η καθημερνή σας ενημέρωση για τον Δήμο Λαγκαδά, την Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο δωρεάν στο διαδίκτυο

Χρυσοστόμου Σμύρνης 25

+30 6907651080

Σάββατο 27/04/2024

Συνεχίζει η ΑΠΕ Λαγκαδά το αήττητο με πολλά γκόλ

Τις υψηλές πτήσεις συνέχισε η ομάδα επικρατώντας αυτή την φορά με 4-0 (4-0 ημίχρονο) της Δάφνης Ευαγγελισμού.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα μας να έχει ένα 20’ λεπτό ελαφράς υπεροχής χωρίς όμως να σημειώσει κάποια μεγάλη ευκαιρία, πράγμα που άλλαξε στο καταιγιστικό επόμενο 25λεπτο του πρώτου ημιχρόνου.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Τριανταφυλλίδης στο 22ο λεπτό, όταν βρέθηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή, το πρώτο σουτ κόντραρε αλλά στο ριμπάουντ με δυνατό ευθύβολο σουτ δεν αστόχησε γράφοντας το 1-0 και φτάνοντας τα 2 φετινά τέρματα
Την σκυτάλη πήρε ο Τσακάλης, που μετά από πολύ όμορφη πάσα του Σέρτη πραγματοποίησε έναν κεραυνό και είδε την μπάλα να καταλήγει στον ουρανό της εστίας γράφοντας έτσι το 2-0 στο 24ο λεπτό.

Μη προλαβαίνοντας η ομάδα να κοπιάσει από τους πανηγυρισμούς, 4 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 28’, ο Μουρατίδης εκτέλεσε το κόρνερ, η σέντρα πήγε συστημένη στο κεφάλι του Τσακάλη που από κοντά ευστόχησε κάνοντας δυο τα προσωπικά του τέρματα, φτάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Παρόλα αυτά η ομάδα μας δεν έριξε ρυθμούς και έτσι στο 43ο λεπτό πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων, όταν ο Κουρουκελέσης με όμορφη ατομική προσπάθεια, πάτησε περιοχή και στην σέντρα που επιχείρησε αμυντικός της ομάδας της Δάφνης στην προσπάθεια να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, οδηγώντας έτσι τις ομάδες στα αποδυτήρια.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το δεύτερο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να σημειωνόσουν κάποιο τέρμα, μη καταφέρνοντας το. Η ομάδα μας είχε 2-3 καλές στιγμές να διευρύνει τον δείκτη του σκορ κυρίως με τον Μαμουλίδη.
Να ευχαριστήσουμε τα παιδιά του Ευαγγελισμού, που μας τίμησαν με την παρουσία τους και να ευχηθούμε καλό υπόλοιπο της σεζον χωρίς τραυματισμούς.
Σε αυτό το σημείο, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που για 2η σερί αγωνιστική έδωσε βροντερό παρών, δίνοντας μας δύναμη για την δύσκολη συνέχεια.